18 07.11 21:00
Nowszy wpis Starszy wpis

Twardowski w Resovii, Król w Podbeskidziu

        Michał Twardowski, któremu z końcem czerwca skończyło się wypożyczenie do Wisły Płock najbliższy sezon spędzi w drugoligowej Resovii Rzeszów. Z kolei Krzysztof Król, który przed tygodniem rozwiązał kontrakt z Jagiellonią w poniedziałek związał się dwuletnią umową z beniaminkiem ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W przypadku 22-letniego Twardowskiego (na zdjęciu) jest to już trzecie wypożyczenie odkąd w pod koniec listopada 2008 roku trafił do Jagiellonii z Ruchu Wysokie Mazowieckie. W ostatnim sezonie napastnik ten z Wisłą Płock awansował z II do I ligi, zdobywając 10 bramek w 26 spotkaniach.

Dwaj Jagiellończycy, którzy ostatnio przebywali na wypożyczeniu w Ruchu Wysokie Mazowieckie, Mariusz Gogol i Michał Fidziukiewicz (obaj z rocznika 1991) wyjechali na testy do klubów występujących w II lidze zachodniej. Gogol stara się o angaż w Miedzi Legnica, zaś Fidziukiewicz w Zagłębiu Sosnowiec.

Inny 21-latek, Michał Świderski, który ostatnio przebywał na wypożyczeniach w niższych ligach (Znicz Biała Piska i Olimpia Zambrów) został zawodnikiem drugoligowego OKS-u Olsztyn na zasadzie transferu definitywnego.