13 07.12 17:26
Nowszy wpis Starszy wpis

Pawłowski wypożyczony do Termaliki

        19-letni Jan Paweł Pawłowski najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w pierwszoligowej Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Na tym samym poziomie rozgrywek będzie występował również Łukasz Zaniewski, który został wypożyczony również na rok do Okocimskiego Brzesko.

Pawłowski (na zdjęciu), który w ekstraklasie debiutował w wieku niespełna 17-lat (08.11.2009r. w meczu z Ruchem Chorzów) tak naprawdę dopiero w ostatnim sezonie otrzymał kredyt zaufania od trenerów. Jesienią, za kadencji Czesława Michniewicza dziesięciokrotnie pojawił się na boisku, w tym sześć razy w wyjściowej jedenastce. W meczu z Wisła Kraków (1:3 na wyjeździe) zdobył swoją pierwszą i jedyną bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po objęciu funkcji trenera przez Tomasza Hajto był już tylko zmiennikiem i swojej szansy nie wykorzystał. Dzisiaj wychowanek Sokoła Sokółka podpisał roczną umowę z pierwszoligową Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, która w ubiegłym sezonie ukończyła rozgrywki na 5. miejscu. W zespole tym występuje były zawodnik naszego klubu – Dariusz Jarecki. Kontrakt Pawłowskiego z Jagiellonią obowiązuje do 30 czerwca 2015 roku.

Z kolei 21-letni Zaniewski ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Dolcanie Ząbki. Wychowanek Korony Ostrołęka w pierwszej drużynie Jagiellonii nigdy nie zadebiutował, zaś przez ostatnie trzy lata jest regularnie wypożyczany do zespołów z niższych lig. Najbliższy sezon spędzi w pierwszoligowym Okocimskim Brzesko.