10 01.13 09:24
Nowszy wpis Starszy wpis

Gusić i Trytko odchodzą z Jagiellonii

       Luka Gusić i Przemysław Trytko nie są już pikarzami Jagiellonii. Obaj w dniu dzisiejszym rozwiązali za porozumieniem stron obowiązujące kontrakty.


>> Przemysław Trytko

Trytko do Jagiellonii trafił latem 2010 roku na zasadzie transferu definitywnego z niemieckiego Energie Cottbus i podpisał trzyletni kontrakt. W Żółto-Czerwonych barwach zadebiutował w meczu o Superpuchar Polski z Lechem Poznań (1.08.2010, 1:0). Swoimi występami nie zdołał jednak przekonać do siebie trenera Michała Probierza i po rundzie jesiennej (6 występów w ekstraklasie – 0 goli) został wypożyczony do Polonii Bytom. Tam również wiele nie pograł, gdyż w swoim 6. występie zerwał więzadła krzyżowe. Po wyleczeniu urazu wiosną 2012 roku postanowił jeszcze raz spróbować sił w Bytomiu, tym razem już w pierwszej lidze. Po pół roku został wypożyczony do klubu niemieckiej Regionalligi (4. poziom rozgrywkowy) FC Carl Zeiss Jena.


>> Luka Gusić

Z kolei Gusić do Białegostoku trafił przed rokiem z chorwackiego klubu NK Dugopolje i podpisał z Jagiellonią 3,5 letnią umowę. Debiut w naszych barwach zaliczył 20 lutego w wyjazdowym meczu z Koroną Kielce (0:2). Po słabych występach dosyć szybko stracił miejsce w podstawowym składzie i rundę wiosenna zakończył z 6. występami na koncie. Jesienią również nie przekonał do siebie trenerów wychodząc na boisko tylko 5. razy, z czego tylko w meczu z Koroną Kielce zagrał od 1. do ostatniej minuty.

Obu zawodnikom dziękujemy za grę w naszych barwach oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze.